projektowanie pieców

Profesjonalne projektowanie pieców szklarskich

Piec jest najważniejszą częścią huty.
Najważniejszym fragmentem pieca jest wytapiane szkło.
Bez dobrego szkła, żaden piec nie może być uznany za dobry.
Forglass projektuje, buduje i remontuje piece wytwarzające różne rodzaje szkła.

Na każdym z tych etapów Forglass zbiera doświadczenia własne i użytkowników, które są podstawą do udoskonaleń konstrukcji znanych od lat oraz idei nowych rozwiązań.
Piec kosztuje dużo i musi pracować długo. Dlatego Forglass uważa, że warto proponowane rozwiązania opierać na szczegółowych obliczeniach i modelowaniu matematycznym.

projektowanie pieców

Warto także wsłuchiwać się w uwagi technologów, dostawców materiałów ogniotrwałych, systemów opalania, systemów dogrzewu elektrodowego, i wielu innych dostawców, dużych i małych elementów wyposażenia pieca, ale jednakowo ważnych dla końcowego sukcesu – dobrego szkła.

Na przygotowanych przez Forglass projektach i modelach 3-D, wszyscy z nich mają możliwość wirtualnego przebycia drogi, którą szkło będzie płynąć przez następne 8, 10, 12 …. lat. Forglass nie uważa, że wszystko potrafi zaprojektować najlepiej, Forglass chce być mistrzem współpracy z najlepszymi w swojej dziedzinie, który umiejętnie połączy ich propozycje z własną wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem w optymalny projekt dopasowany do wymagań i oczekiwań klienta.

projektowanie pieców