FORGLASS projektuje system transportu stłuczki PCR dla Stoelzle w Köflach w Austrii

FORGLASS został wybrany przez Stoelzle Glass Group do zaprojektowania, wyprodukowania i zainstalowania nowego systemu transportu stłuczki w hucie w Köflach w Austrii.

FORGLASS projektuje system transportu stłuczki PCR dla Stoelzle w Köflach w Austrii

FORGLASS, wiodący dostawca technologii do topienia szkła, został wybrany przez Stoelzle Glass Group do zaprojektowania, wyprodukowania i zainstalowania nowego systemu do transportu stłuczki w hucie w Köflach w Austrii. Wyzwaniem, z jakim Forglass się zmierzy, jest zwiększenie przepustowości transportu stłuczki i zmniejszenie jej całkowitego śladu - jednocześnie. Nowy system zaprojektowany przez FORGLASS będzie obsługiwał rozładunek stłuczki PCR przywiezionej ciężarówką lub ładowaczem kubełkowym, przechowując ją w trzech nowych silosach i dozując bezpośrednio na przenośniki taśmowe. FORGLASS zaprojektuje również budynek o konstrukcji stalowej dla całego systemu, który zostanie dołączony do istniejącej zestawiarni.

Sprawdzona technologia dostarczana przez FORGLASS opiera się na dedykowanym sprzęcie do rozładowywania stłuczki PCR, kruszenia jej do określonego rozmiaru, a następnie transportowania rynnami wibracyjnymi i podnośnikami kubełkowymi do silosów, specjalnie zaprojektowanych do pracy z materiałami ściernymi. Dozowanie materiału będzie wykonywane za pomocą przenośników ważących, umieszczonych bezpośrednio pod silosami.

Rezultatem będzie prawie dwukrotnie większa pojemność magazynowania stłuczki, a ogólna wydajność linii stłuczki zwiększy się o około 25%. Kompaktowa konstrukcja całego systemu transportowego zajmie znacznie mniej miejsca niż stary system, a nowa zestawiarnia zyska możliwość kontrolowania wielkości stłuczki dzięki nowej kruszarce, zaprojektowanej i wyprodukowanej przez FORGLASS.