Forglass dostarczy drugi system powrotu stłuczki PCR dla Stoelzle

Forglass PCR Cullet System to jedna z kilku innowacji, które firma wprowadziła do przemysłu szklarskiego w ostatnich latach.

Forglass dostarczy drugi system powrotu stłuczki PCR dla Stoelzle

Forglass PCR Cullet System to jedna z kilku innowacji, które firma wprowadziła do przemysłu szklarskiego w ostatnich latach. System został pierwotnie zaprojektowany w 2020 roku dla Stoelzle Oberglas w Köflach w Austrii. Firma Stoelzle znana jest z doskonałości w produkcji najwyższej jakości szkła dla przemysłu farmaceutycznego, spirytusowego, spożywczego, perfumeryjnego i kosmetycznego. Zarządzanie stłuczką ma kluczowe znaczenie dla produkcji firmy, dlatego inżynierowie z Forglass i Stoelzle pracowali razem nad opracowaniem zewnętrznej linii przygotowania stłuczki, która optymalnie odpowiadałaby wymaganiom huty szkła.

Pierwszy Forglass PCR Cullet System w Köflach sprawdził się tak dobrze, że Klient zdecydował się zamówić drugi, podobny do zakładu w Knottingley w Wielkiej Brytanii. Nowa linia technologiczna będzie obejmowała system ważenia i dozowania oparty na jednym kompaktowym przenośniku taśmowym. System umożliwia dozowanie stłuczki z płynną regulacją podawania z panelu urządzenia.

Tym, co stanowi wyjątkowe wyzwanie w tym konkretnym projekcie, jest fakt, że będzie on obejmował 70-metrowy most taśmowy (suwnicę), który będzie musiał zostać zainstalowany przez ogromny dźwig w zaledwie 8 godzin.

Na szczęście inżynierowie i technicy Forglass specjalizują się w nietypowych i wymagających projektach!