Forglass - dostawca technologii i ekspert napraw pieców na dużą skalę

Forglass po raz kolejny nawiązał współpracę z Saint-Gobain Glass w celu wykonania platerowania pieców na gorąco w dwóch zakładach: w Pizie (Włochy) i Dąbrowie Górniczej.

Forglass po raz kolejny nawiązał współpracę z Saint-Gobain Glass w celu wykonania platerowania pieców na gorąco w dwóch zakładach: w Pizie (Włochy) i Dąbrowie Górniczej. Saint-Gobain Glass, znany na całym świecie producent energooszczędnego szkła powlekanego i izolacyjnego, przoduje w spełnianiu potrzeb swoich klientów w zakresie komfortu, wydajności i bezpieczeństwa, oczekując tego samego od swoich dostawców.

Jednym z kluczowych czynników, które wpłynęły na decyzję Klienta o udzieleniu Forglass kontraktów na platerowanie na gorąco, była strategia biznesowa Forglass polegająca na połączeniu umiejętności inżynieryjnych i realizacji kontraktów pod jednym dachem. Forglass cieszy się obecnie wyjątkową zaletą posiadania wysoko wykwalifikowanych pracowników technicznych do wykonywania bardzo wymagających projektów, takich jak platerowanie na gorąco. Pokonanie trudnego okresu lockdown’u w 2020 r., a następnie przestrzeganie różnych ograniczeń epidemiologicznych związanych z podróżowaniem i dostosowywaniem się do nowej rzeczywistości zostało wynagrodzone umowami z Saint-Gobain i innymi klientami we Francji, Niemczech, Norwegii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Platerowanie na gorąco dużego pieca float to najbardziej wymagający rodzaj naprawy pieca, wymagający niezwykłej organizacji i wyjątkowego zespołu. Zwykle obejmuje ponad 100 wysoko wykwalifikowanych pracowników i nadzoru, którzy muszą pracować w wyjątkowo trudnych warunkach. Podczas platerowania na gorąco temperatura pieca jest utrzymywana blisko temperatury roboczej, dlatego osoby pracujące w pobliżu muszą nosić specjalną odzież ochronną, rękawice, osłony na twarz i głowę oraz inną odzież chroniącą ciało przed narażeniem na działanie wysokich temperatur.

Planowanie tego typu prac musi uwzględniać jeszcze jeden czynnik, jakim jest wytrzymałość człowieka podczas pracy w ekstremalnych warunkach. Zespoły muszą pracować w krótkich odstępach czasu, uwzględniając czas na odpoczynek i ochłonięcie. Podczas platerowania nie ma miejsca na opóźnienia. Kluczowe znaczenie ma szczegółowe planowanie, które zapewnia odpowiednią ilość czasu na wykonanie każdego zadania. Wydajność i jakość pracy musi wynosić 100%, ponieważ nie ma czasu na powtórzenie błędu. Za pierwszym razem należy to zrobić poprawnie. Forglass to pracownicy o wysokim poziomie umiejętności niezbędnym w tego rodzaju pracach.

www.forglass.eu