Forglass dostarcza regeneracyjny piec o wydajności 120/150 t/24h

Firma Forglass zaprojektowała, wyprodukowała i zainstalowała regeneracyjny piec o wydajności 120/150 t/24h z dogrzewaniem elektrycznym do topienia szkła gospodarczego typu ultra-white flint.

Firma Forglass zaprojektowała, wyprodukowała i zainstalowała regeneracyjny piec o wydajności 120/150 t/24h z dogrzewaniem elektrycznym do topienia szkła gospodarczego typu ultra-white flint. Inwestorem był Trend Group, główny polski producent szkła gospodarczego. Po pomyślnym uruchomieniu pieca wiele parametrów wydajności przekroczyło wartości gwarantowane w umowie. Przede wszystkim wskaźnik jakości szkła jest poniżej 10 pęcherzyków, przy zużyciu energii poniżej 1020 kcal/kg.

Konstrukcja pieca zaprojektowana przez Forglass uwzględnia specyficzne cechy utlenionego, szkła gospodarczego typu ultra-white flint o niskiej zawartości żelaza – głównie wysokie wartości efektywnego współczynnika przewodzenia ciepła i wyższe nasycenie SO 3 w stopionym szkle.

Grupa Trend wyraziła swoją głęboką satysfakcję z pieca poprzez składanie kolejnych zamówień – modernizację trzech pieców dla swoich pozostałych zakładów. Biorąc pod uwagę, że inżynierowie firmy Forglass mają 30-letnie doświadczenie w branży pieców szklarskich, w połączeniu z najnowszymi technologiami projektowania i budowy które stosuje firma, nie powinno dziwić, że klienci Forglass są tak zadowoleni!