FORGLASS świętuje dwa lata współpracy z LifePlan

Razem możemy pozytywnie kształtować następne pokolenie!

FORGLASS świętuje dwa lata współpracy z LifePlan

Niedawno zakończyła się druga edycja LifePlan, programu rozwojowego dla nastolatków. LifePlan, z którym dumnie współpracuje FORGLASS, to 8-miesięczny program stypendialny dla młodzieży (12-16 lat) oparty na metodzie Biegun opracowanej przez Marka Kamińskiego, znanego polskiego odkrywcę polarnego i podróżnika.

Uczestnicy LifePlan formułują swoje cele i uczą się, jak je osiągnąć. Podczas programu mają możliwość budowania poczucia własnej wartości i zwycięskiej postawy. Uczestnicy rozwijają nowe kompetencje, które pozwalają im kształtować swoje życie i podejmować lepsze decyzje.

W drugiej edycji LifePlan wzięło udział 25 młodych ludzi w wieku 14–16 lat. Co najważniejsze, w tym roku do grona sponsorów dołączyły cztery świetne firmy:

Quest Change Managers - firma konsultingowa

Stando - firma specjalizująca się w transporcie czekolady

Kofea - producent kawy

TEQUM - firma projektująca duże obiekty przemysłowe

Wspólnie z tymi firmami postanowiliśmy wziąć odpowiedzialność za zapewnienie stabilności finansowania niezbędnej do rozwoju LifePlan, pomagając tym samym Fundacji skupić się na tym, co robią najlepiej, zmieniając życie nastolatków. Zachęcamy innych przedsiębiorców do dołączenia do grona sponsorów, którzy nie tylko dokonują przelewu pieniędzy, ale także chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi, którzy najbardziej tego potrzebują.

Jasiek Mela, niepełnosprawny nastolatek, w ciągu roku dotarł z Markiem Kamińskim na oba bieguny Ziemi. To, czego nauczył się dzięki temu doświadczeniu, jest teraz uwzględnione w 8-miesięcznym programie LifePlan i nie wymaga wyprawy polarnej - stypendium dla jednego uczestnika wynosi 10 000 PLN (2400 EUR).

Zapraszamy do sponsorowania co najmniej jednego dziecka co roku - wkrótce dowiesz się, jakie korzyści przyniosły te pieniądze. Ważna jest nie kwota, ale ciągłość i stabilność funduszy, aby program LifePlan mógł się rozwijać, tak jak my rozwijamy nasze firmy.

Jeśli chcesz dołączyć do grona sponsorów lub masz pytanie lub komentarz, napisz na: piotr.knast@forglass.eu

Razem możemy pozytywnie kształtować następne pokolenie!