Forglass dostarczy nowy piec (400 tpd) i zestawiarnię (750 tpd) w ramach projektu typu greenfield

Forglass, jeden z wiodących europejskich dostawców technologii topienia szkła, wygrał projekt typu greenfield dla dużego międzynarodowego producenta szkła, który specjalizuje się w produkcji brązowych butelek do piwa dla klientów w Europie, USA i Kanadzie.

Forglass, jeden z wiodących europejskich dostawców technologii topienia szkła, wygrał projekt typu greenfield dla dużego międzynarodowego producenta szkła, który specjalizuje się w produkcji brązowych butelek do piwa dla klientów w Europie, USA i Kanadzie. Inwestor dbający o środowisko wybrał Forglass do zaprojektowania i dostarczenia zupełnie nowego pieca oraz zestawiarni.

Nowy piec, oparty na technologii opracowanej przez Forglass (z pełną automatyzacją i systemami bezpieczeństwa, w tym dostawą gazu), będzie dostarczał ponad 400 ton szkła bursztynowego dziennie na trzy linie produkcyjne. Technologia Forglass zapewnia, że ​​nowy piec będzie bardziej przyjazny dla środowiska dzięki niskiemu zużyciu energii i niskiej emisji gazów cieplarnianych.

Nowa zestawiarnia będzie obejmowała magazynowanie surowca i stłuczki, dozowanie, mieszanie i transport zestawu, a także system powrotu stłuczki, w tym dwie innowacje firmy: Selectable Grain Crusher™ i SmartScraper™

Klientowi spodoba się zupełnie nowa, gotowa pod klucz huta szkła, której zakończenie planowane jest na 2022 rok.