FORGLASS rozbudowuje zestawiarnię dla Saint-Gobain ISOVER.

FORGLASS zaprojektował, skonstruował i dostarczył linię technologiczną wraz z systemem sterowania, dostosowanym do istniejącej automatyki Saint-Gobain.

FORGLASS rozbudowuje zestawiarnię dla Saint-Gobain ISOVER.

Fabryka Saint-Gobain ISOVER w Chemillé we Francji została zbudowana około 10 lat temu, a ostatnio firma postanowiła rozszerzyć produkcję wełny szklanej, budując drugi piec. Obliczenia wykazały, że wydajność zestawiarni była wystarczająca do zasilania obu pieców. Potrzebna była dodatkowa linia do transportu zestawu do nowego pieca, w pełni zintegrowana z istniejącym systemem sterowania klienta. Dostawcą, którego Saint-Gobain wybrał do realizacji tego ambitnego technologicznie projektu, był FORGLASS.

FORGLASS zaprojektował, skonstruował i dostarczył linię technologiczną składającą się z transportu zestawu wraz z systemem sterowania, dostosowanym istniejącej automatyki Saint-Gobain. FORGLASS zaprojektował również i zainstalował specjalny system filtracji dla nowej linii. Warto tutaj wspomnieć o wymaganiach estetycznych klienta: nowa linia musiała się wtopić w ogólną architekturę fabryki. Ponadto, żadne modyfikacje budynku i istniejących konstrukcji nie były dozwolone, dlatego FORGLASS musiał zaprojektować wszystkie elementy nowej linii, aby nie tylko były dostarczane przez istniejące otwory w budynku, ale również pasowały do istniejących urządzeń i wokół nich. Każdy, kto kiedykolwiek zaprojektował nowy sprzęt dla 10-letniej fabryki, w tym integrację oprogramowania z istniejącą automatyką, wie, jakie może to być wyzwanie. I, jak to zwykle bywa, wszystko musiało zostać zrealizowane przy bardzo napiętym harmonogramie!

FORGLASS wyróżnił się na wszystkich frontach tego niezwykłego i trudnego projektu, dzięki czemu zakład ISOVER w Chemillé mógł na czas uruchomić nową linię produkcyjną. Klient podziękował FORGLASS za dobrze wykonaną pracę i przekazał komentarz dyrektora ds. Bezpieczeństwa zakładu, który powiedział, że FORGLASS jest najlepszym dostawcą technologii, z jakim kiedykolwiek współpracował!