Zadowolony Klient wybiera Forglass do kolejnego wielkiego przedsięwzięcia

Trend Glass sp. z o.o. w Radomiu ponownie wybrała Forglass do wykonania kapitalnego remontu W-2 – regeneracyjnego pieca U-płomiennego o wydajności 150 t/d, do topienia szkła gospodarczego typu ultra-white flint.

Trend Glass sp. z o.o. w Radomiu ponownie wybrała Forglass do wykonania kapitalnego remontu W-2 – regeneracyjnego pieca U-płomiennego o wydajności 150 t/d, do topienia szkła gospodarczego typu ultra-white flint. Forglass zwiększyła wysokość nadbudowy pieca, ponownie zaprojektowała przeloty palników i górną część komór regeneracyjnych zmieniła wyłożenie komór (kształtki o wymiarach 140×140 mm zamiast 170×170 mm) i wyremontowała zasypnik oscylacyjny z rynną wibracyjną.

Ponadto Forglass zaprojektowała dogrzew (1200 kVA) z wymaganymi zmianami wanny. Parametry przebudowanego pieca w niektórych aspektach przewyższyły wartości gwarantowane w umowie:
a. Wyciąg został zwiększony do 155 t/d (bez dogrzewu)
b. Wydajność 1,95 t/(m2·24h) dla 30% stłuczki
c. Zużycie energii zredukowano o 300 kcal/kg
d. Indeks jakości szkła – poniżej 10 pęcherzyków Ø 0.5 mm /100 g szkła.

Według Trend Glass, jakość prac inżynieryjnych i monterskich wykonywanych przez Forglass charakteryzowały zarówno profesjonalizm, dokładność i kreatywność w rozwiązywaniu problemów, jak również współpraca pracowników Forglass z wykonawcami i podwykonawcami innych projektów, co było kluczowe dla sukcesu tego wielkiego projektu inwestycyjnego.